Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 

 

 1. Dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. To ostatnia niedziela miesiąca – synodalna. Jesteśmy po zmianie czasu, więc od dziś – jak już było zapowiadane – Msze św. popołudniowe w niedziele o godz. 15.00. Dziś o godz. 14.30 Nabożeństwo Różańcowe, potem Msza św. Jutro ostatni dzień października – zakończenie nabożeństw różańcowych. Dziękujemy gromadzącym się na wspólnej modlitwie, dziękujemy prowadzącym modlitwę.

 

 1. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św.: w kaplicy o 9.00 zaś w kościele o godz. 7.00 i 11.00. Proszę o stworzenie warunków, by zgodnie ze zwyczajem o godz. 13.00 na naszym parafialnym cmentarzu mogła być celebrowana Msza św. i modlitwy za zmarłych, oczywiście jeżeli będzie sprzyjająca pogoda. Druhów OSP proszę o pokierowanie ruchem przy cmentarzu – wg zwyczaju z lat ubiegłych. Można wjeżdżać na przygotowany plac – tak proszę ustawiać samochody, by jak najwięcej mogło tam zaparkować. Jeżeli warunki pogodowe nie będą sprzyjające, wówczas Msza św. o 13.00 będzie w kościele a po niej modlitwy za zmarłych.

 

 1. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele o godz. 00 i 17.00, zaś o 16.30 Różaniec z wypominkami. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej Msza św. o godz. 15.30.

 

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych będzie można składać ofiary do puszek na potrzeby Seminarium Duchownego w Tarnowie po Mszach św. celebrowanych w kościele i kaplicy a także przed i po Mszy św. celebrowanej na cmentarzu.

 

 1. Ludzie wierzący w miesiącu listopadzie spieszą z duchową pomocą zmarłym przez skracanie ich cierpień czyśćcowych wynagradzając Bożej sprawiedliwości za ich grzechy. Możemy to uczynić przez sakramenty święte, post, jałmużnę, modlitwę, umartwienia, dobre czyny, zyskiwanie odpustów. Warunki zyskania odpustów dla zmarłych umieszczone są w gablocie.

 

 1. W I czwartek listopada – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie a także za zmarłych, zwłaszcza tych, którzy tu pracowali o radość nieba.

 

 1. W piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza. Życzenia… To zarazem I piątek –  msze św. o godz. 7.00 i 17.00 a w kaplicy o godz. 15.30. W I piątek w kościele parafialnym adoracja pół godziny przed Mszą św. poranną a przed wieczorną Różaniec z wypominkami. Przypominamy kandydatom do Bierzmowania o obowiązkowym właściwym przeżyciu I piątku miesiąca w ramach przygotowania do bierzmowania: wcześniej spowiedź św. a w I piątek Komunia św. wynagradzająca. Przypominamy, że ze spowiedzi św. można korzystać codziennie przez pół godziny przed Mszą św.

 

 1. W I sobotę Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Tradycyjnie w kościele parafialnym przed Mszą św. poranną wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. wotywna. Po południu o 16.30 Różaniec z wypominkami i Msza św.
 2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Tradycyjnie prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii kościoła parafialnego zapisując na przygotowaną listę.

 

 1. Następna niedziela – pierwsza listopada – adoracyjna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę jak zwykle w I niedzielę na cele diecezjalne.

 

 1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., zaś w dni powszednie w tym tygodniu o 16.30 potem Msza św.

 

 1. W minioną niedzielę odbyły się w całej Diecezji wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Dziękując ustępującej Radzie Duszpasterskiej za zaangażowanie i wszelkie dobro czynione dla dobra Parafii, gratulujemy nowej PRD i zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Dziękujemy za ofiary indywidualne 300 i 200 zł. na potrzeby kościoła. Bóg zapłać…

 

 1. W piątek podczas Mszy św. wieczornej kl. VIII – w ramach przygotowania do Bierzmowania – celebracja a po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Pabian, Paciorek, Drożdż, Witkowski, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Smoleń Renata i Stefańska Maria.

 

 1. Informacja od Wójta Gminy Pleśna – odczytać i w

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny– 8 zł.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Gość Niedzielny po 8 zł. Jest też dla dzieci przedszkolnych i szkolnych Promyczek Dobra po 6 zł.