XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 XI 2019

1. Przeżywamy ustanowiony przez KEP Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Prześladowanych z powodu wyznawanej wiary wspieramy naszą modlitwą i materialnym darem – zbiórka do puszki na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie.

1. Jutro Narodowe Święto Niepodległości. Obejmijmy serdeczną modlitwą sprawy naszej Ojczyzny, pamiętajmy o tych, którzy oddali za Ojczyznę swe życie.

1. W liturgii tygodnia: poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa; wtorek – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz.; środa – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz. Życzenia…

1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 15.30 a potem Msza św., zaś w dni powszednie o 16.30 potem Msza św.

1. W środę na Mszę św. o 17.00 zapraszamy dzieci kl. III wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Spowiedzi i Komunii św.

1. W środę o 15.30 spotkanie LSO, w czwartek o 16.00 spotkanie scholi, zaś w piątek spotkanie Grupy Młodzieżowej po Mszy św. wieczornej.

1. W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii. Wszystkich członków i osoby chętne do zaangażowania się w Kościele serdecznie zapraszamy.

1. W sobotę 16 listopada o godz. 11.00 w Mościcach Msza św. na zakończenie Kursu Lektorskiego połączona z błogosławieństwem nowych Ministrantów Słowa Bożego – Lektorów. Na tą uroczystość zaproszeni są także rodzice kandydatów a z naszej parafii będzie 10 nowych Lektorów.

1. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – ofiary zgodnie z przyjętym w parafii zwyczajem – na cele inwestycyjne. Dodatkowa Msza św. – także zgodnie z przyjętym w parafii zwyczajem – o godz. 11.00.

1. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich obchodzony jest w całym Kościele w XXXIII niedzielę zwykłą, czyli w tym roku 17 listopada. W tym dniu będą rozprowadzane przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki „chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy państwo: Joanna Nosek ż. Marcina, Kazimierz Jurek, Genowefa Damian, Dagmara Świątek, Urszula Kot. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Prymas Halina i Zapart Katarzyna.

1. Intencje mszalne – osobna kartka.