Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Dziś ustanowiony przez KEP XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „To jest zawsze nasz dom”. Prześladowanych z powodu wyznawanej wiary wspieramy naszą modlitwą i materialnym darem – zbiórka do puszki na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie.

 

 1. W liturgii: poniedziałek – wspomn. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz.; piątek – wspomn. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; sobota – wspomn. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz. Życzenia…

 

 1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., w środę i piątek o 16.30 potem Msza św.

 

 1. Następna, trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna. To Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Będą rozprowadzane „Chlebki Miłosierdzia”. Przy tej okazji zachęcamy do stałej troski o ludzi ubogich w parafii, a szczególnie w sąsiedztwie, a nawet rodzinie. Zapraszamy do włączenia się w działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Przypominamy o możliwości wspierania ubogich przez:

 

 1. Udział w akcjach charytatywnych organizowanych kilka razy w roku przez Caritas.
 2. Uczestniczenie w zbiórkach darów organizowanych w parafiach, np. Torba Charytatywna (są wyłożone na stoliku z prasą – można taką dzisiaj zabrać i po wypełnieniu w rodzinie lub z grupą znajomych przekazać konkretnej rodzinie lub osobie będącej w potrzebie czy w Adwencie odnieść do kościoła a Caritas przekaże potrzebującym).
 3. Składanie ofiar pieniężnych do skarbony z przeznaczeniem na biednych.

 

 1. Dziękujemy za ofiarę 200 zł. na potrzeby kościoła p. Teresie i Stanisławowi Bukowiec.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 70 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Lisowski, Stasik, Lisowski, Janiczek, Tabaka. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Nosek Anna i Damian Dorota

 

 1. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu pamiętać, że cmentarz, to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych, kiedyś wielu z nas, zadbajmy więc o szacunek dla tego miejsca i otoczenia, nie wyrzucamy śmieci na skarpę, ani na sąsiednie posesje czy groby.

 

 1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Ogłoszenie P. Sołtysa – osobna kartka.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.