Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dekret Biskupa Tarnowskiego – odczytać.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela listopada – adoracyjna. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary na tacę (jak zwykle w I niedzielę) na cele diecezjalne. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Parafialną Radę Duszpasterską.

 

 1. W liturgii tygodnia: środa – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, pap. i dok. Kośc.; piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa; sobota – wspomnienie św. Jozafata, bpa i męcz. Życzenia…

 

 1. W piątek Narodowe Święto Niepodległości. Obejmijmy serdeczną modlitwą sprawy naszej Ojczyzny, pamiętajmy o tych, którzy oddali za Ojczyznę swe życie.

 

 1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o 16.30 potem Msza św. W pozostałe dni przed Mszą św. poranną modlitwa za wszystkich zmarłych w naszej parafii wypominanych.

 

 1. W środę na Mszę św. zapraszamy dzieci kl. III SP wraz z rodzicami w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Następna niedziela to ustanowiony przez KEP Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Prześladowanych z powodu wyznawanej wiary wspieramy naszą modlitwą i materialnym darem – zbiórka do puszki na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie. To także Światowy Dzień Ubogich, który obchodzony jest  w całym Kościele w XXXIII niedzielę zwykłą. Zachęcamy do rozglądnięcia się czy w pobliżu nie mieszkają osoby potrzebujące pomocy.

 

 1. Dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym w przygotowania do sprawowania liturgii na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych: przygotowującym kaplicę, zaangażowanym w liturgię, druhom OSP Szczepanowice za pokierowanie ruchem i troskę o bezpieczeństwo oraz wszystkim uczestnikom.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 150 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Marta, Kowynia – Cich, Słowik – Jurkiewicz – Kolasa, Kuzara – Sajdak, Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Majorek Bogusława i Bidas Iwona.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny – 8 zł.

 

 1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Jest dla dzieci przedszkolnych i szkolnych Promyczek Dobra po 6 zł.