Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 1. Dziś ustanowiony przez KEP XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Uleczyć tęsknotę”. Prześladowanych z powodu wyznawanej wiary wspieramy naszą modlitwą i materialnym darem – zbiórka do puszki na rzecz Fundacji Kościół w Potrzebie. Dziś także Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8, 9). Przy tej okazji zachęcamy do stałej troski o ludzi ubogich w parafii, a szczególnie w sąsiedztwie, a nawet rodzinie. Zapraszamy do włączenia się w działalność Parafialnego Zespołu Caritas. Przypominamy o możliwości wspierania ubogich przez:
 • Udział w akcjach charytatywnych organizowanych kilka razy w roku przez Caritas.
 • Uczestniczenie w zbiórkach darów organizowanych w parafiach, np. Torba Charytatywna (są wyłożone na stoliku z prasą – można taką dzisiaj zabrać i po wypełnieniu w rodzinie lub z grupą znajomych przekazać konkretnej rodzinie lub osobie będącej w potrzebie czy w Adwencie odnieść do kościoła a Caritas przekaże potrzebującym).
 • Składanie ofiar pieniężnych do skarbony z przeznaczeniem na biednych.

 

Tradycyjna Akcja Chleb Miłosierdzia związana z Dniem Ubogich będzie w tym roku wyjątkowo przeprowadzona w I Niedzielę Adwentu.

 

 1. W liturgii: czwartek – wspomn. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.; piątek – wspomn. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz. Życzenia…

 

 1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., w środę i piątek o 16.30 potem Msza św. W pozostałe dni przed Mszą św. poranną modlitwa za wszystkich zmarłych w naszej parafii wypominanych.

 

 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. To zarazem Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego. Przyszła niedziela to także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 

 1. W minioną niedzielę odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na ukonstytuowanie się Rady złożyło się: zapoznanie ze Statutem PRD, wybranie Wiceprzewodniczącego i Sekretarza Rady oraz zaprzysiężenie i wręczenie aktów powołania. Następnie przedstawiono aktualny stan spraw duszpasterskich i gospodarczych parafii.

 

Proszę  wszystkich parafian o życzliwą, kulturalną i odpowiedzialną współpracę z PRD dla chwały Bożej i pożytku Kościoła i parafii.

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 150 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Barwacz, Francuz, Grochola, Jagoda, Majorek. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Rozpęda Stanisława i Ligęza Halina.

 

 1. Spotkania: środa o godz. 15.45 aspiranci, piątek po Mszy św. wieczornej Grupa Młodzieży. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny – 8 zł.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest dla dzieci przedszkolnych i szkolnych Promyczek Dobra po 6 zł.