XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 XI 2019

1. Zgodnie z decyzją papieża Franciszka dziś Światowy Dzień Ubogich. Rozprowadzane są przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki “chlebek miłosierdzia” – symboliczny znak otwartego serca. Są również torby Caritas do wykorzystania zgodnie z ubiegłorocznym zwyczajem.

1. W Trzecią Niedzielę Listopada a więc dziś obchodzimy Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków. Dzisiejsze ofiary – zgodnie z przyjętym w parafii zwyczajem – na cele inwestycyjne. Dziś dodatkowa Msza św. – także zgodnie z przyjętym w parafii zwyczajem – o godz. 11.00.

1. W poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz.; w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.; w czwartek – wspomnienie Ofiarowania NMP, Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego; w piątek – wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu sakralnego. Życzenia…

1. Wczoraj podczas Mszy św. o godz. 11.00 w Tarnowie-Mościcach przez posługę Ks. Prałata Dra Jacka Soprycha, Rektora WSD w Tarnowie w grupie kandydatów dekanatu Tarnów-Zachód 10 chłopców z naszej parafii zostało ustanowionych Ministrantami Słowa Bożego czyli Lektorami. Wyrażam serdeczną wdzięczność Księdzu Wikariuszowi za podjęte starania, dziękuję i gratuluję nowo ustanowionym lektorom i ich rodzicom za podjęty trud. Obejmijmy wszystkich lektorów serdeczną modlitwą, by podjęte zobowiązania wypełniali ochoczo dla chwały Bożej i pożytku parafii.

1. Spotkanie Grupy Młodzieżowej po Mszy św. wieczornej w piątek, zaś w sobotę o 15.30 spotkanie scholi.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. To zarazem święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza.

1. Mając na uwadze godność i piękno sprawowania liturgii i spełniając prośbę wielu parafian, za dwa tygodnie tj. od pierwszej niedzieli Adwentu czyli pierwszej niedzieli Nowego Roku Kościelnego nastąpi zmiana godzin sprawowania Mszy św. niedzielnej i świątecznej: w kościele parafialnym Msze św. będą o godz. 7.00, 11.00 i porą zimową o 15.00 (porą letnią o 16.00), zaś w kaplicy o godz. 9.00. Kancelaria czynna tylko w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W niedzielę i święta kancelaria nieczynna.

1. Dziękujemy p. Stanisławowi Rzeszutko i panom pomagającym za prace przy konserwacji mechanizmów dzwonów i drzwi wejściowych.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 80 zł. na kwiaty. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Teresa Bukowiec, Maria Wójcik, Danuta Kot, Ewa Bogusz, Teresa Bogusz. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Kozioł Elżbieta i Słowik Katarzyna.

1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zorganizuje spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z parafii. Chętni rodzice niech kontaktują się z Prezesem, P. Robertem Rybakiem. Termin spotkania zostanie podany w stosownym czasie.