Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

  1. Trzecia niedziela miesiąca – chrzcielna. To Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z podawaną już informacją w ramach akcji związanej z Dniem Ubogich można nabywać Chleb Miłosierdzia składając ofiarę minimum 9 zł. ale nie ma górnej granicy hojności.

 

  1. Jutro wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezb.; we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, to również Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego; w środę wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu sakralnego, w piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac, prezb. i Towarzyszy, męcz. Życzenia….

 

  1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., w środę i piątek o 16.30 potem Msza św.

 

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. To zarazem Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. To ostatnia niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 

  1. W piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

  1. Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę 200 zł. na potrzeby parafii. Dziękujemy panom, którzy wiele czasu, trudu i sił przeznaczyli na porządkowanie zaśmieconej skarpy przy cmentarzu ….

 

  1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 50 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Orlicki, Maciaszek, Boda, Gawron, Słowik. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Pałucka Małgorzata i Borzęcka Halina.

 

  1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 29 zł, kalendarz ścienny – 9 zł.

 

  1. Informacja o kompleksowym badaniu wzroku 7 grudnia br. w Ośrodku Zdrowia w Pleśnej – w gablocie.

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.