Parafia Niepokalanego Serca Maryi

w

Szczepanowicach

 

 1. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

 

 1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zakończenie roku liturgicznego. To zarazem Światowy Dzień Młodzieży, święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Popatrzmy na minione dni, tygodnie i miesiące naszego życia i niech każdy z nas spróbuje odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy swoim życiem potwierdzam prawdę, że Jezus Chrystus jest rzeczywiście moim jedynym Panem?

We wszystkich kościołach parafialnych po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ i Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za pobożne, publiczne odmówienie dziś tego aktu Kościół udziela odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

 

Dziś również Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego a także Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 

 1. W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziew. i męcz., patronki muzyki i śpiewu sakralnego, w czwartek wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac, prezb. i Towarzyszy, męcz.

 

 1. Różaniec za zmarłych z wypominkami w niedziele o 14.30 a potem Msza św., w środę i piątek o 16.30 potem Msza św. W pozostałe dni przed Mszą św. poranną modlitwa za wszystkich zmarłych w naszej parafii wypominanych.

 

 1. Następna niedziela – synodalna a zarazem pierwsza Adwentu. Rozpoczynający się w tym dniu Nowy Rok Liturgiczny będziemy przeżywać pod hasłem  „WIERZĘ W KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY”. To ostatnia niedziela miesiąca – taca inwestycyjna.

 

 1. Zgodnie z podawaną już informacją Tradycyjna Akcja Chleb Miłosierdzia związana z Dniem Ubogich będzie w tym roku wyjątkowo przeprowadzona w I Niedzielę Adwentu. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabywać przy kościele opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczamy na cele kultu religijnego, między innymi na wyrażenie naszej wdzięczności panom Kościelnemu i Organiście za ich posługę podczas liturgii w naszej parafii.

 

 1. Spotkania: dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania, w środę po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, w piątek po Mszy św. spotkanie Grupy Młodzieżowej.

 

 1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę 100 zł. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Majer, Szydłowski, Szczepanik, Foszcz-Pękala, Szydłowski. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Słowik Czesława i Kosiorowska Barbara.

 

 1. Trwa edycja albumów Kościoły Diecezji Tarnowskiej. Są tam też informacje i zdjęcia z naszego kościoła i kaplicy. Można je nabyć w zakrystii kościoła parafialnego – koszt 100 zł/szt.

 

 1. W zakrystii do nabycia są Kalendarze Rolników na przyszły rok: kalendarz książkowy – 28 zł, kalendarz ścienny – 8 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest dla dzieci przedszkolnych i szkolnych Promyczek Dobra po 6 zł.

 

 1. Intencje mszalne

 

 1. Jutro pogrzeb śp. Franciszki Sobczyk o godz. 14.00, o 30 różaniec. Dobry Jezu…