1. Dziś kolejna Niedziela Synodalna a zarazem zgodnie z tradycją rozpoczęcie adoracji Najświętszego Sakramentu z racji 40-godzinnego Nabożeństwa. Przed południem po Mszach św. a po południu wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godz. przed Mszą św.

 

  1. Miesiąc luty w Kościele poświęcony jest modlitwom za konających.

 

  1. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W kaplicy w Dąbrówce Szczepanowskiej o godz. 15.30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary w ten dzień składane na tacę przeznaczone są na zakony klauzurowe. To zgodnie z polską tradycją ostatni dzień śpiewania kolęd. To również dzień 46 rocznicy sakry Biskupa Seniora Władysława Bobowskiego. Obejmijmy Biskupa Władysława naszą modlitwą.  Dzieci klasy III niech przyniosą ze sobą na dowolną Mszę św. w ten dzień swoje świece chrzcielne w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

  1. W środę dowolne wspomnienie św. Błażeja, Bpa i męcz., błogosławieństwo gardła i owoców. W piątek wspomnienie św. Agaty – dziew. i męcz. – błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św. Agaty. Kto chce mieć poświęcone wspomniane sakramentale w dniu św. Błażeja czy św. Agaty niech przyniesie z sobą rzeczy do poświęcenia. W sobotę wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męcz. Życzenia…

 

  1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota lutego. Spowiedź przed I piątkiem codziennie przed Mszą św. W I czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa adoracyjna za kapłanów i o nowe powołania. W I piątek msze św. o godz. 7.00 i 17.00, a w kaplicy o godz. 15.30. Tradycyjnie w I piątek w kościele parafialnym wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja pół godziny przed Mszą św.

 

  1. W I sobotę o 6.30 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, potem Msza św. o godz. 7.00.

 

  1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9.00. Mając na uwadze stan zagrożenia epidemicznego prosimy, aby opiekujący się chorymi zgłaszali ich bezpośrednio w zakrystii lub kancelarii, ktoś bowiem może jeszcze odczuwać lęk, czy sobie nie życzyć. Kto nie zostanie zgłoszony w zakrystii lub kancelarii, tego ksiądz nie odwiedzi z posługą. Kapłan odwiedzający chorych będzie korzystał z własnego środka dezynfekującego ręce. Należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa.

 

  1. W następną – I niedzielę miesiąca – ze względu na stan epidemii i ograniczenia sanitarne wspólnej zmiany tajemnic różańcowych w kościele nie będzie. Można dokonać zmian indywidualnie.

 

 

  1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy. Do sprzątania kościoła prosimy rodziny państwa: Krawczyk, Węc-Szwalec, Słowik, Szydłowski, Olenicz. Do sprzątania kaplicy prosimy rodziny pań: Chodak Renata i Kawa Małgorzata.

 

  1. Dziękujemy za odśnieżanie terenów parafialnych. Bóg zapłać…

 

  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Do końca stycznia (dziś ostatni dzień) proszę zapisywać się w zakrystii dokonując stosownej wpłaty na prenumeratę tego czasopisma.