XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA -06.10.2019 r.

1. Przeżywamy miesiąc październik ogłoszony przez papieża Franciszka jako Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny pod hasłem “Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie”. W gablotach są informacje za których misjonarzy naszej diecezji w który dzień szczególnie się modlimy.

1. Dziś odpust w Mościcach ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus a w naszej parafii Msza św. popołudniowa będzie o godz. 14.00 zaś po niej procesja Różańcowa. Zapraszamy wszystkie Róże Różańcowe na swoje patronalne święto. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. Składamy serdeczne podziękowanie prowadzącym w tygodniu modlitwę Różańcową i osobom przygotowującym ołtarze na dzisiejszą procesję. Bóg zapłać…

1. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i osoby starsze do prowadzenia modlitwy różańcowej i do licznego udziału. Harmonogram w gablocie.

1. Jutro Wspomnienie NMP Różańcowej.

1. W piątek po Nabożeństwie Różańcowym spotkanie Grupy Młodzieżowej.

1. W następną niedzielę przeżywać będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy”! Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. To zarazem 13 dzień miesiąca – po Mszy św. o godz. 16.00 procesja różańcowa w ramach Nabożeństwa Fatimskiego.

1. Dziękujemy ostatniej grupie za sprzątanie kościoła i kaplicy i ofiarę na kwiaty 60 zł. Do sprzątania kościoła prosimy panie: Janina Słowik, Elżbieta Kiełbasa, Bernadeta Batko, Krystyna Cetera, Dorota Cetera. Do sprzątania kaplicy prosimy panie: Józefa Słowik i Dorota Sikora.

1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas wyjątkowy w swej treści i wymowie, poświęcony w Kościele szczególnej pamięci o zmarłych. Pod wieżą są wyłożone kartki na wypominki. Bardzo proszę, by imiona zmarłych, za których chcemy się modlić, pisać w mianowniku. Bardzo proszę, aby na kartkach z wypominkami nie pisać intencji mszalnych – intencja mszalna to zbyt poważna sprawa i wielka odpowiedzialność, dlatego proszę też nie wrzucać kartek z intencjami mszy św. na tacę, tylko podejść do kancelarii, aby zapisać od razu w księgę mszalną.

1. Powoli przygotowujemy się zewnętrznie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Prosimy, by robiąc porządki na cmentarzu, śmieci wyrzucać w stosowne miejsce a nie na sąsiednie groby. Cmentarz, to miejsce spoczynku naszych bliskich zmarłych, kiedyś wielu z nas, zadbajmy więc o szacunek dla tego miejsca.
  2. Kolejny Kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii na terenie Diecezji Tarnowskiej odbędzie się w sobotę 16 listopada br. w Brzesku. Jest on organizowany przez Diecezjalną Komisje Liturgiczną. Już zostały otwarte zapisy na ten kurs. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi kursu oraz z informacją jak zgłosić swój udział – w gablocie lub na portalu Diecezji Tarnowskiej.

1. Zbliża się połowa października, w wielu parafiach, także i w naszej jest piękna tradycja zbierania płodów rolnych na Seminarium. W związku z tym proszę o tradycyjne przeprowadzenie zbiórki i przewiezienie do Błonia panów, którzy czynili to dotychczas:

I rejon: Wola od Pleśnej, od szosy, Tracze i Zadziele: Adam Wójcik, Józef Kot i Józef Jurczak;

II rejon: Lubcza, Dział Leszczyny: Józef Gawron i syn Paweł;

III rejon: od Pętli do kaplicy, Skarsowy i Równie: Jerzy Majka, Tadeusz Piktas i Józef Stankowski;

IV rejon: Gliniki, Zwódka, domy k. kościoła: Stanisław Korus i Zdzisław Łabuda;

Płody z domów spod lasu proszę o transport P. Andrzeja Witka wg tradycji.

Zbiórka niech zostanie przeprowadzona w sobotę 12 października. Zgodnie  ze zwyczajem niech to odbędzie się  przed południem i płody niech zostaną zawiezione do Błonia. Wszystkim darczyńcom i zbierającym Bóg zapłać….

1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii jest do odebrania nowy numer Rycerza Niepokalanej.

1. W zakrystii są kalendarze na przyszły rok: Kalendarz Rolników – książkowy 22 zł, kalendarz imienny – 5 zł.